O TARAF! BU TARAF! SİZ HANGİ TARAF?

Evet yine hayatın tam ortasından, her taraftan, her görüşten insanın oldukça keyifle okuyacağına inandığım yeni yazı dizimle karşınızdayım. Evet sevgili okurlar, başlıktan anlayacağınız üzere o taraf, bu taraf, o yandaş, o karşıt derken diyoruz ki, kim tarafsız ki ? Herkes kendince doğrularını savunuyor.

Yada çıkarları o dönem belki de onu söyletiyor ona yada belki de gerçekten ona inanmış. Bunu kesin olarak bilemeyiz. Çünkü kalpleri bilen yanlızca Allah’tır. Sevgili okurlar, bugün Ak Parti tarafını inceleyelim. Kendince doğruları ve yanlışları var, kırmızı çizgileri var. Liderine karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN beyefendiye karşı delicesine bir tutku ile ilerliyor. Ak Partinin Türkiye’de yapmış olduğu reformları destekleyenler, gururumuz olan yiğitlerimizi Orta Doğuya göndererek DAEŞ ve PKK terör örgütüne yapılan ağır darbelerden kaynaklı tam destek verenler yada ülkemize yapılan HAİN ve KALLEŞ DARBE girişimi 15 temmuzdan da başarı elde edilememesinden dolayı demokrasinin ve hukukun kazanması ile birlikte tam destek verme kararı alan taraflar vardır.

Evet var amaa O taraf, bu taraf dedik ya, O sadece bir taraf, peki ya diğer taraf ne diyor ?

Sayın Cumhurbaşkanımız’a delice bir tutku değil, delice bir sevgisizlik ile ilerliyor, ne dese evet değil, ne dese HAYIR diyor. Yani tam tersi. Bu tarafında diğer taraf gibi kendine göre kırmızı çizgileri doğruları ve yanlışları var. Türkiye’de yapılan reformların, aslında düşünüldüğü kadar da reform olmadığını düşünüyor. Türkiye Cumhuriyetinin Orta Doğuya girmesini de doğru bulmuyor. Orada bizim ne işimiz var ki diyor ? Bu taraf Hain ve Kalleş 15 Temmuz’u da tam manası ile gerçek darbe olarak ta görmüyorlar, gerçekleşememiş bir darbe olarak görüyorlar. Onlara göre 20 Temmuz da OHAL ilan edilmesi ile gerçek darbe başladı ve hukuk kaybedildi.

Sizler için daha bu örneklemeleri ansiklopedi tadında sayfalarca uzatmak isterdim ama esas mesela konulardan ziyade mantığı anlamanız. O sebeple de gündemden konular ile sizlere örnekler verdim.

Şimdiii siz hangi taraftasınız? Yada ben hangi taraftayım? Yada bir başkası hangi tarafta? İşte olay bu!
Unutun o taraf, bu tarafı! İlle de bir taraf olacaksanız, Hak’tan, hakikatten taraf olun, Milletten taraf olun, Bayrağımızdan taraf olun Türkiye Sevdalısı olun!

Ve ille de bir konuda yargılama yapacak ve bir karar alacaksanız, teraziniz muhakkak ki VİCDANINIZ olsun. Eğer Cumhurbaşkanımızı sev-miyor iseniz, hemen ön yargılarınız ile HAYIR dememeyi öğrenin, Ülkemin çıkarına mı diye bakın, vicdanınız evet diyorsa sadece o mesele için en azından gönülden destek vermesini bilmelisiniz. Koyu bir Cumhurbaşkanımız sevdalısı mısınız? Her insan gibi Ak Parti de de bir meselede doğru olmayan bir nokta olabilir. Mesela bir kişi 16 yaşından küçük yaşta tecavüze uğrasa bile tecavüzcüsü ile evlenebilir konusu meclise gelmişti ancak Cumhurbaşkanımız onu geri çekmişti, işte çekinmeyin Cumhurbaşkanlığına mesaj yazın ve bu öyle değil de, böyle olsa daha hayırlı olabilir deyin. Bunu söyleyebilin. Yani yanlış  olduğunu düşünmenize rağmen hala onu inadına savunmaya çalışmayın. Ama her ne olursa olsun, Orta Doğuda yaşanan krizlerin sebebi sadece bir tek Din olan İslamiyet’in kendi içinde mezheplere ayrılması ile çıkan mezhep çatışmaları ve bu yüzünden çıkan kaosları unutmayın. Bizi birbirimize kırdıramazlar, bizi birbirimize düşüremezler. Biz taraf olursak BERTARAF oluruz. Bunu unutmamalıyız. Biz Türkiye olarak çok varideler atlattık. Çok şeylerin üstesinden geldik. Bu kötü günlerde geçecek ve gelecekte ülkemiz ve tüm ortadoğu coğrafyası hakkı olan refaha ulaşacaktır. Buna inanın bir olun, dik durun, Türkiye Sevdalısı olun ve daima vicdanınızı kaybetmeyin. Haftaya aynı gazete de, aynı gün görüşünceye dek hoşçakalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz