TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR? BUYRUN.

Sevgili okurlar, Türkiye nereye gidiyor? Neler oluyor ülkemiz de ve global dünya da? Size bir şey söyleyeyim mi? Ben bir Vatan Sever olarak, Türkiye’de ki tüm gelişmeleri günlük takip eden bir vatandaşım. Zeytin Dalı Harekâtından hükümet politikalarına kadar, ülkemizin gidişatı noktasında günlük olarak hemen hemen ana akım medyadan yerel medyaya kadar, internet üzerinden makaleleri manşet haberleri okurum. Günlük ortalama bu iş için 45dk ile 1 saat arasında bir süre zarfı ayırmaktayım.  Araştırmacı Gazeteci kimliğimi bir tarafa bırakarak, vatandaş olarak bize ait olan bu kıymetli ülkede bunu yapmak zorundayız. Çünkü gidecek başka yerimiz yok.

Peki benim gözümden, nereye gidiyor ülkemiz? İşte tamda buna değinmeden önce, geldiği yerden başlamak lazım. Bu ülke, Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk sonrası zamanında Cumhuriyet döneminde de, daha öncesinde Osmanlı Döneminde de daima dik durmuş güçlü bir devlet ve güçlü bir millettir. Bu bizim, genlerimizden gelen bir olay, bunu değiştiremeyiz. Ancak, yakın geçmişe baktığımız zaman, maalesef bu güzide milleti bölme adına temiz yürekli insanımıza çok oyunlar yapıldı. Sağ-Sol dediler, Alevi-Sünni dediler, Kürt-Türk dediler, Laz-Çerkez dediler. Dediler de dediler. Bu söylemler yüzünden bu ülkede çok ocağa ateş düşmüş, maalesef çok canlar yanmıştır. Size çok acı bir gerçeği söyleyeyim mi? Kandırıldık, kardeşi kardeşe düşman ettiler. İki Müslüman, aynı dini farklı şekillerde yaşadığı için bir birine düşman oluyor. Saçma değil mi? Saygı duymak gerekirken savaş neden? Kurtuluş savaşında da, öncesinde Osmanlıda da, değil Kürdü, Türkü, Gayri Müslüm bile aynı mahallede yaşarken ne yaptılar? Kürt kökenli bile olmayan kişilerce temiz yürekli Türkiye kürtlerini gaza getirmeye çalıştılar. Benim gördüğüm, başaramadılar. Çünkü, dağa çıkanların çoğu köyleri basılmış ve zorla dağa çıkarılmış. Sonrada uyuşturucu verilmiş olduklarını söylediler. Bu ülkede Türk’e ne verilmişte? Kürde yok demişler. Savcı, hâkim, polis hatta Başbakan bile yok mu? Var. E mesele ne? ülkeyi karıştırmak, bölmek doğuda Petrol’den ileride nemalanmak, sömürmek. Sağ Sol siyaseti, sağcıya bakarsınız fikirlerinin amacı ülkenin menfaati. E solcunun fikirlerine bakarsanız onda da amaç ülkenin menfaati. Arkadaş, ikinizin de amaç aynı iken, kavga niye?

Peki yakın geçmişten bugünümüze gelelim. Bugün sağ sol kavgası ancak, kürsüde demokratik olarak işler halde. Sünni Alevi meselesi? Bence hiç sorun yok, fakat Ortadoğu da bazı Şii ve Sünni Araplarda bu meseleden nasibini almalı diye düşünüyorum. Çünkü milis örgütler bu iddialarla savaşmıyorlar mı? Din 1 tanedir oda İslam’dır. Unutmayın, mezhepler Peygamber efendimiz(S.A.V.)’ın vefatından bilmem kaç yüzyıl sonra ortaya çıkmış meselelerdir. Yani hiç mezhep sahibi olmadan, Kelimeyi şahadet getirerek, dinin bütün emirlerini kabul edip, Elhamdülillah Müslümanım demenizde yeterlidir. Bir düşünün bir Müslüman’ın bir Müslümanı öldürmesi, ne derece akıllıca? Türkiye’de başaramıyorlar. Fakat Ortadoğu da hala bu devam ediyor. Sürat ile oralarında aydınlanması gerekiyor. Bakınız, oralarda savaş oldukça, eğitim, hak, hukuk oralara gitmedikçe yani Müslüman Müslümana yabancılardan aldığı mermileri sıkmaya devam ettikçe, maalesef o toprakların kaymağını başkaları yemeye devam edecek.

Peki Türkiye şuanda neler yapıyor? İçtenlikle söyleyeyim mi? Kimse kusura bakmasın, şuanda hangi hükümet olursa olsun sorun değil. Ama en iyisinin bile yapacağı şey bu kadar olabilir. Çünkü, Ortadoğu’ya barış götürmek için gidenler, oralara silah satarlarken. Ki barış olacaksa silah nerede kullanılacak? Oda komik bir meseledir. Türkiye gittiği her yere huzur ve barış götürmektedir. Türkiye Suriye’de Zeytin Dalı Harekâtını düzenlediği için sevinen Suriyeli sayısını ben tahmin edemiyorum. Çünkü Türkiye güvenilir tertemiz bir arkadaş, dost gibi. Hani başınıza bir şey gelir ve Allah(c.c.) yardım etti dersiniz. Olayda harika bir maneviyata bürünürsünüz ya. İşte Türkiye’nin rol modeli budur. Allah mücadele eden herkese yardımcı olsun. Allah onlardan razı olsun. Türkiye’nin en büyük özelliği küçük bir devlet olmamasıdır. Yani Ortadoğu ve Dünya da söz sahibi büyük bir Müslüman devlettir. Kimseye eyvallah etmeden, bugün kendi ürettiğimiz silahlar ile tanklar ile oraya gidiyoruz. Kendi askeri gücümüz ve stratejilerimiz ile mücadele ediyoruz.

Bugünü biraz olsun hissedebildi isek, şimdi geleceğe doğru bakalım. Türkiye Nereye gider veya gitmelidir? Bence Türkiye, bu doğru politikalarla yoluna devam ederken 3.Hava Limanı Projesi bitmeli. Kanal İstanbul Projesi hayata geçirilmeli. Soğuk ülkeler rol model alınarak, doğuda kapalı yol kalmadan eğitim seviyesi ve iş imkânları arttırılmalı, tarım çiftçi ve hayvancılık yerli olarak en iyi seviyeye getirilmeli. Bugün Türkiye bor madeni çıkarmakta ve dünyaya pazarlamaktadır. Artık kendi petrolümüzü de sürat ile çıkarmamız gerekiyor. Bugün nerede ise hemen hemen her şeyi kendi içerisinde yapmaya güç yetirebilecek olan ülkemizin, hemen hemen her şeyi kendi içinde yapar hale gelmesi çok büyük önem arz etmektedir. Sadece ülkemiz için değil, dünyanın mazlum ülkeleri için. Bu ülkeye zaten Allah(c.c.)’ın izni ile hiçbir şey olmaz.

Sözün özü değerli okurlar, her ne kadar bizim güzel şeyler yapmamızı istemeyenler dört taraftan mücadele verseler de, Türkiye ülkesinde de, dünya da elinden geleni ardına koymuyor. Elinden ne geliyor ise yapıyor. Ancak, her şey bitmedi daha yapacağımız ve yapmamız gereken çok meseleler var. Hafta ya görüşünceye dek, kalın sağlıcakla.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz