SIFIRDAN, ZİRVEYE DOĞRU İBRAHİM ATA ÇAĞLAYAN

Sevgili okurlar, bu hafta sizlerle mazisi benim için çok eskilere dayanan bir adamı işleyeceğim. Baştan söyleyeyim bu adamı öyle sıradan görmeyesiniz. Seneler sonra, senaristlerin, yapımcıların bu hikâyenin peşinde koşacağı bir hayat hikâyesine sahip olduğunu düşündüğüm kimsedir. Evet, bu hikâyenin sahibinin adı İbrahim Ata ÇAĞLAYAN’dır. Direk girelim konuya, ben 17 yaşlarında iken tanıdığım, bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun birisiydi. Genç yaşında özel bir banka da bilişim müdürlüğü yapmış, sonra kendi işini kurma kararı almış ve meseleye bakın hani küçücük gazete bayileri vardır ya, ondan birazca büyük boylarda bir han odasıyla başlamıştır.  Geleceği belirsiz ama hayaller ve projeler üst seviye de. Hayaller o kadar üst seviye deki, azmi ve çalışması ile kısa süre de hem daire, hem de işyeri olabilecek nitelikte bir yer kiralıyor ve orayı home ofis yapıyor. Geceli gündüzlü bir performans sağlıyor, ayrıca bu esna da özel bir üniversite de bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans yapıyor. Türkiye’de ses getirecek web projelerine imza atıyor. Kadınca Tv, Altın Rehber Tv, Çiçekçiler Sitesi, Kuyumcular Sitesi, Emlakçılar Sitesi ve Web Televizyonu kapsamında birçok internet projelerine imza atıyor. Bu projeler, sadece ikamet ettiği İstanbul’da değil, ülke genelinde ilgi görüyor. Kendisi, bir platform oluşturuyor ve tüm kuyumcuları oraya topluyor, bir platform oluşturuyor emlakçıları oraya topluyor ya da web tv’de yayınlar yapıyor. Bir araya getirdiği işletmelere e-ticaret siteleri satıyor. Bakınız sürekli bir yenilik ve sürekli bir ilerleme kayıt ediyor. Sonrasında yüksek lisans tezini, Web Tv projesi ile tamamlayarak mezun oluyor. Yüksek lisansı web tv üzerine yapan İbrahim Ata ÇAĞLAYAN web tv’de ki hızını alamıyor ve rotasını ulusal kanallara doğru çiziyor.

Bakınız değerli okurlar, bu noktaya kadar han odasından gelinerek eldi edilen kazanılan ticaret hacmi noktasına doğru ilerleyiş çok iyi idrak edilmelidir. Çünkü asıl bombalar sonrasında başlıyor, dedim ya hayaller büyük diye.  İbrahim Ata ÇAĞLAYAN hızını alamıyor ve web tv’yi hepimizin bildiği beyaz tv, tv8 kanalı ve Show Max ulusal kanallarına taşıyor ve orada program yapmaya başlıyor. Altın Rehber isimli programla firmaların tanıtımlarının yanı sıra, kamuoyunu bilgilendirici faydalı yayınlar yapmaya başlıyor. Hatta bu proje öyle bir noktaya geldi ki, 24 kasım 2017 Cuma günü yani dün bu program ödül gecesi dahi düzenlemiştir. İbrahim Ata ÇAĞLAYAN, şuanda birçok organizasyonun da yöneticisi ve sahibi konumundadır. Yapılan her iş ses getiriyor, yapılan her proje başarı ile taçlanıyor. Şuanda şirketlerinde onlarca çalışanı var.

Şimdi geriye döneceğim, onu tanıdığım zamanlar da kendisi gitar çalma yeteneğini geliştiriyordu. Sonrasında öğrendim ki okul yıllarında da okul şenliklerin de dahi şarkı söylemiş ve okulda ki insanların kalbini derinden fetih başarmış.  Evet, etmiş olabilir, peki yani ne olmuş? Diyeniniz varsa şayet içinizde, hemen davranayım. İçinizde sebebini bilenler var, şuanda hissediyorum farkındayım. Ama bilmeyenleriniz için kendisi bunca meslek kolunun yanı sıra, pop alanında albüm çıkarmış bir ses sanatçısıdır. Binlerce, izlenme alan video klipleri, televizyon kanallarında da dönmektedir. İşin en keyif veren yanı, dinleyenlerin paylaşması, yani kendisinin belli bir fan kitlesinin zamanla oluşmuş olması ve oluşmaya devam ediyor olması. Ayrıca, sanat camiasında İbrahim Ata ÇAĞLAYAN isminin, sadece Ata ÇAĞLAYAN kısmını kullanmaktadır. Bakınız bu hafta bu konuyu, ele aldım çünkü ben başarının kokusunu gördüm. Çünkü, Ata ÇAĞLAYAN’da milletimize örnek teşkil edebilecek yaşamı gördüm. Kendisi; hem ticaret, hem sanat hayatı ile birçok başarıya sahip olmasına rağmen duruşundan nezaketinden, gram bir şey kaybetmemiş. Sıfırdan başarıya ulaşanlar noktasında, bu hafta köşemde olmaya hak kazanmış nadide insanlardan birisidir. Çünkü, Kendisi ile iki hafta kadar önce sohbet ederken, aramız da bir diyalog geçti. Kendisine sordum, onca başarmışlık ve kazanımlar varken hiç şımarma duygusu gelmiyor mu? Dediğim de. Kendisinin çok acıklı ama samimi bir ifadesi oldu. Dedi ki; ben hiç şımarmadım ki, çünkü şımarmak nedir hiç bilemedik dedi. Çok naif, ben bu hafta köşemden kendisine Allah(c.c.) yolunu açık etsin diyorum. Ben projelerini takip ediyorum ve sizlerin de etmesini tavsiye ederim. Haftaya yine aynı gazete de, aynı gün görüşünceye dek esen kalın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz