AVRUPA VE TÜRKİYE ARASINDAKİ PROBLEMLER

Sevgili okurlar,

Sizler için youtube, facebook, twitter ve çeşitli haber portallarından yaptığım araştırmalarla bir yazı kaleme alıyorum bu hafta. Konumuz Türkiye’nin Hollanda ve Almanya ile yaşadığı diplomatik krizler. Evet ilk önce şunu belirtmem gerekir ki, Hem Gururumuz Büyük Osmanlı Devleti olarak, hemde Yüce Türkiye Cumhuriyeti olarak bu denle bir saygısızlık görmedik, göremeyiz. Ne demek oluyor? Türkiye’nin temsilcisi bir şahsı geldiği gibi sınır dışına geri göndermek? Zannediyorum Avrupa İnsan Hakları mahkemesinden de önceki süreçte Avrupa’nın karanlık çağı katolikler ve protestanlar kavgalarının olduğu anti demokratik ve geri kalmış çağ tekrar cerayan etti.

Şimdi yaptığım araştırmalar ışığında, tamamen objektif ve gördüğümü anlatacağım, bakalım neler bulacağız;

Öncelikle Ak Parti 2008 yılında kendisi, Türkiye toprakları dışında oy toplamak amacı ile siyasi propaganda yapılmasını yasaklamış. Muhalif cepeden Yılmaz ÖZDİL’in iddası ile bu yıl 2017 senesinin Şubat ayının ortalarında Ak Parti bir reklam filimi çevirmiş ve bu reklam filiminin konusu, Bir futbol sahası, futbolcular, taraf ve bir hakem var. Hakem karşı taraf ne kadar haksızlık yaparsa yapsın, sürekli Türk milli takımına kart çıkartıyor. Sonunda bu kadar haksızlığa dayanamayan bir kız çocuğu sahanın ortasına çıkıyor ve hakeme kırmızı kart çıkartıyor. Sonra herkes üzgün, gözler yaşlı ve milli duygularımız üst seviye de. Yılmaz ÖZDİL’e göre bu bir proje ve bu tamamen bir kurgu tiyatro ve mahasus yapıldı. Sadece Türkiye’den ve dünya üzerinde ki Türk gurbetçi kardeşlerimizden oy alabilmek için adeta bir mahgdur edebiyatı. Deniz BAYKAL ben olsam ben o Avrupaya gelirim demezdim. Ben istenmediğim yere gitmem tepkimi ortaya koyarım dedi. Muhalif cephe ve/veya sade vatandaşlar olayın tamamen bir kurgudan ve 16 Nisan’daki seçimlerden kaynaklı bir tezgah olduğunu düşünüyor.

Peki iktidar kesimi ve/veya sade vatandaşlar bu meseleye nasıl yaklaşıyor?

Meseleye Sayın Adnan Menderes Beyin idamından Rahmetli Turgut ÖZAL’ın zehirlenmesi, Türkiye’nin etrafını satmış çeşitli içten ve dıştan terör örgütleri, çeteler ve Sayın Cumhurbaşkanımızı devirmek isteyen yapılanmalar konu ediliyor. Anlatılıyor, anlatılıyor ve anlatılıyor. Sonunda konu Başkanlık sistemi geleceği için, Türkiye Büyük Osmanlı Devleti gibi tekrardan şaha kalkacağı için şuanda Tüm Avrupa korkuyor ve bize cephe almış vaziyettedir. Uyanık olacağız ve gereği ne ise yapacağız.

Evet sevgili okurlar her iki cepheden de görüşler bu yönde, peki objektifliğin yanında daha da tarafsız bölge oluşturmamız gerekirse, yani herşeyi bir kenara bırakmamız gerekirse Avrupa’nın her ne şartta olursa olsun, ülkemize yaptığı çok ayıptır ve avrupa gibi adil ve demokratik bir yapılanmaya yakışmayacak bir tutum sergilediler. Başta Türk Halkı olmak üzere ardından sırasıyla devlet erkanıından ve hem Almanya, hemde Hollan da cephesinden özür gelmelidir. Türk Milleti onuru, namusu ve şerefi için yaşar. Bu Yüce Milletin Temsilcilerine yapılmaması gereken bir tutumdur.Rabbim, Ülkemizi ve Milletimizi korusun haftaya tekrardan görüşünceye dek hoşçakalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz